تولید بیش از ۴میلیارد کیلووات‌ساعت برق توسط انرژی‌های تجدیدپذیر

تهران- ایرنا- میزان برق تولیدشده از منابع انرژی تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه به چهار میلیارد و ۴۰۵ کیلوات ساعت رسید.

 

براساس تازه ترین گزارش سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران، در آبان ماه امسال ۷۶ میلیون کیلو وات ساعت برق از منابع انرژی تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برخودار شده است

تولید چهار میلیارد و ۴۰۵ کیلوات ساعت برق از منابع انررژی‌های تجدیدپذیر تا پایان آبان ماه، باعث صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی معادل یک هزار و ۲۵۱ میلیون متر مکعب گاز طبیعی شده است.

این میزان تولید برق از منابع انرژی تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق تا پایان آبان‌ماه امسال صرفه جویی در مصرف آب به میزان ۹۶۹ میلیون لیتر را به همراه دارد.

تولید برق از منابع انرژی تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق تا پایان آبان‌ماه امسال از انتشار سه هزار و ۲۲ تن گاز گلخانه ای جلوگیری کرده است.

اکنون ۳۷۷ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو به ۸۴۷ مگاوات رسیده،  همچنین تاکنون ۱۱۸ نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در کشور نصب شده و ۳۷ نیروگاه مگاواتی دیگر نیز در حال احداث است.

شمار نیروگاه های کوچک مقیاس خورشیدی اکنون به سه هزار و ۵۵۸ نیروگاه رسیده و دو هزار و ۳۵۰ نیروگاه دیگر نیز در حال نصب است. همچنین حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش از مرز ۱۲۵ هزار میلیارد ریال گذشت.

بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش نشان می دهد که ۴۳ درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع خورشیدی، ۳۶ درصد از نوع بادی، ۱۱ درصد از نوع برق‌آبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارتی و توربین‌های انبساطی و یک درصد نیز از نوع زیست توده است.

منبع:خبرگزاری جمهوری اسلامی